Feel the excitement betting Play-by-Play on your favorite games!

The lines are updated every minute of the match. Experience the action with a variety of bets on NFL, NBA and Football soccer. Join BookMaker and experience the thrill of live betting!

Features:

  • Live betting on televised sporting events
  • Wagers graded and player accounts credited in real time
  • Easy to use web interface
Upcoming LIVE Betting Schedule
Friday, March 22, 2019
Intl - Africa Cup of Nations Qualifiers NIGERIA vs. SEYCHELLES 8:00 AM
ATP - Miami, USA CHARDY, J vs. SIMON, G 8:00 AM
WTA - Miami, USA ANISIMOVA, A vs. KONTAVEIT, A 8:00 AM
WTA - Miami, USA MERTENS, E vs. PARMENTIER, P 8:00 AM
WTA - Miami, USA RISKE, A vs. HSIEH, S 8:00 AM
WTA - Miami, USA SABALENKA, A vs. TOMLJANOVIC, A 8:00 AM
International - Eurocup VALENCIA BASKET at UNICS KAZAN 9:00 AM
ATP - Miami, USA LAJOVIC, D vs. NISHIKORI, K 9:00 AM
WTA - Miami, USA OSAKA, N vs. WICKMAYER, Y 9:00 AM
College Basketball Iowa vs Cincinnati 9:15 AM Shoemaker Center
ATP - Miami, USA DELBONIS, F vs. MILLMAN, J 9:15 AM
WTA - Miami, USA PAVLYUCHENKOVA, A vs. KUZMOVA, V 9:15 AM
WTA - Miami, USA, Doubles KRUNIC A / PANOVA A vs. DAVIS L / MCHALE C 9:15 AM
ATP - Miami, USA RAONIC, M vs. MARTERER, M 9:20 AM
ATP - Miami, USA CORIC, B vs. CARBALLES BAENA, R 9:20 AM
WTA - Miami, USA VONDROUSOVA, M vs. OSTAPENKO, J 9:20 AM
United Arab - League Cup AL WAHDA FC vs. SHABAB AL AHLI DUBAI CLUB 9:30 AM
ATP - Miami, USA BASILASHVILI, N vs. ZVEREV, M 9:30 AM
College Basketball Oklahoma vs Mississippi 9:40 AM Tad Smith Coliseum
International - Euroleague MACCABI TEL-AVIV at BC KHIMKI MOSCOW 10:00 AM
Intl - Africa Cup of Nations Qualifiers BOTSWANA vs. ANGOLA 10:00 AM
Intl - Africa Cup of Nations Qualifiers BURKINA FASO vs. MAURITANIA 10:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers BULGARIA vs. MONTENEGRO 10:00 AM
Intl Clubs - Friendly DSC ARMINIA BIELEFELD vs. HANNOVER 96 10:00 AM
College Basketball Northern Kentucky vs Texas Tech 10:30 AM United Spirit Arena
WTA - Miami, USA KENIN, S vs. ANDREESCU, B 10:30 AM
WTA - Miami, USA, Doubles ARRUABARRENA L / WATSON H vs. KLEPAC A / MARTINEZ SANCHEZ M J 10:30 AM
ATP - Miami, USA AUGER ALIASSIME, F vs. FUCSOVICS, M 10:35 AM
WTA - Miami, USA KASATKINA, D vs. GAUFF, C 10:35 AM
WTA - Miami, USA MUGURUZA, G vs. NICULESCU, M 10:35 AM
WTA - Miami, USA SASNOVICH, A vs. WOZNIACKI, C 10:40 AM
WTA - Miami, USA MUCHOVA, K vs. KERBER, A 10:50 AM
College Basketball Cal Irvine vs Kansas State 11:00 AM Bramlage Coliseum
International - Euroleague DARUSSAFAKA at BC ZALGIRIS KAUNAS 11:00 AM
ATP - Miami, USA SONEGO, L vs. ISNER, J 11:00 AM
WTA - Miami, USA WILLIAMS, V vs. SUAREZ NAVARRO, C 11:00 AM
Intl - Africa Cup of Nations Qualifiers TUNISIA vs. SWAZILAND 11:15 AM
College Basketball Colgate vs Tennessee 11:45 AM Thompson-Boiling Arena
WTA - Miami, USA SINIAKOVA, K vs. SEVASTOVA, A 11:45 AM
WTA - Miami, USA, Doubles STOSUR S / ZHANG S vs. ATAWO R / SREBOTNIK K 11:45 AM
ATP - Miami, USA HAASE, R vs. MONFILS, G 11:50 AM
WTA - Miami, USA WANG, Q vs. KONTA, J 11:50 AM
ATP - Miami, USA POUILLE, L vs. RAMOS VINOLAS, A 11:55 AM
WTA - Miami, USA BENCIC, B vs. PUTINTSEVA, Y 11:55 AM
ATP - Miami, USA BAUTISTA-AGUT, R vs. TIPSAREVIC, J 12:05 PM
College Basketball Gardner Webb vs Virginia 12:10 PM John Paul Jones Arena
International - Eurocup ALBA BERLIN at BC ANDORRA 12:15 PM
ATP - Miami, USA KYRGIOS, N vs. BUBLIK, A 12:15 PM
WTA - Miami, USA PETERSON, R vs. WILLIAMS, S 12:20 PM
England - BBL MANCHESTER GIANTS at WORCESTER WOLVES 12:30 PM
International - Euroleague REAL MADRID at BASKONIA VITORIA-GASTEIZ 12:30 PM
International - Euroleague PANATHINAIKOS at OLIMPIA MILANO 12:45 PM
Intl - Africa Cup of Nations Qualifiers ALGERIA vs. GAMBIA 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers ENGLAND vs. CZECH REPUBLIC 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers PORTUGAL vs. UKRAINE 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers LUXEMBOURG vs. LITHUANIA 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers MOLDOVA vs. FRANCE 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers ANDORRA vs. ICELAND 12:45 PM
Intl - European Championship Qualifiers ALBANIA vs. TURKEY 12:45 PM
Intl Clubs - Friendly FC SEVILLA vs. FC SCHALKE 04 12:45 PM
College Basketball Arizona State vs Buffalo 1:00 PM Alumni Arena
International Friendly ARGENTINA vs. VENEZUELA 1:00 PM
Ireland - Premier FINN HARPS vs. SHAMROCK ROVERS 1:00 PM
Spain - Segunda Division RC DEPORTIVO LA CORUNA vs. UD ALMERIA 1:00 PM
Spain - Segunda Division CD TENERIFE vs. CA OSASUNA 1:00 PM
WTA - Miami, USA GIORGI, C vs. MARIA, T 1:00 PM
ATP - Miami, USA, Doubles DEMOLINER M / KECMANOVIC M vs. ISNER J / QUERREY S 1:05 PM
ATP - Miami, USA ANDREOZZI, G vs. FOGNINI, F 1:10 PM
WTA - Miami, USA TSURENKO, L vs. DOI, M 1:10 PM
WTA - Miami, USA TOWNSEND, T vs. HALEP, S 1:15 PM
WTA - Miami, USA CORNET, A vs. BUZARNESCU, M 1:25 PM
College Basketball Oregon vs Wisconsin 1:30 PM Kohl Center
Peru - Primera REAL GARCILASO vs. DEPORTIVO BINACIONAL 1:30 PM
WTA - Miami, USA JABEUR, O vs. STEPHENS, S 1:35 PM
Mexico - Liga Premier CRUZ AZUL HIDALGO vs. FC COYOTES TLAXCALA 2:00 PM
Mexico - Liga Premier CIERVOS FC vs. CD MINEROS DE ZACATECAS II 2:00 PM
WTA - Miami, USA SVITOLINA, E vs. WANG, Y 2:30 PM
WTA - Miami, USA PLISKOVA, K vs. MARTIC, P 2:30 PM
Mexico - Liga MX, Women, Clausura CLUB NECAXA vs. CD GUADALAJARA 3:00 PM
Paraguay - Primera Division GENERAL DIAZ vs. SPORTIVO LUQUENO 3:15 PM
Intl Clubs - CONCACAF League CAYMAN ISLANDS vs. MONTSERRAT 3:30 PM
College Basketball Washington vs Utah State 3:50 PM Dee Glen Smith Spectrum
NBA MEMPHIS GRIZZLIES at ORLANDO MAGIC 4:00 PM
Mexico - Liga Premier OCELOTES DE LA UNACH vs. CAÑONEROS MARINA 4:00 PM
ATP - Miami, USA THIEM, D vs. HURKACZ, H 4:00 PM
NHL Minnesota Wild vs Washington Capitals 4:08 PM Unknown
College Basketball North Dakota State vs Duke 4:10 PM Cameron Indoor Stadium
College Basketball Georgia State vs Houston 4:20 PM Hofheinz Pavilion
College Basketball Liberty vs Mississippi State 4:27 PM Humphrey Coliseum
NBA LOS ANGELES CLIPPERS at CLEVELAND CAVALIERS 4:30 PM
NBA DENVER NUGGETS at NEW YORK KNICKS 4:30 PM
NBA OKLAHOMA CITY THUNDER at TORONTO RAPTORS 4:30 PM
NBA SAN ANTONIO SPURS at HOUSTON ROCKETS 5:00 PM
Argentina - LNB BAHIA BASKET at BOCA JUNIORS 5:00 PM
Argentina - Primera B Nacional INSTITUTO AC CORDOBA vs. LOS ANDES 5:00 PM
Australia: FFA Cup, State Queensland ROCKVILLE ROVERS FC vs. SAMFORD RANGERS 5:00 PM
International Friendly PERU vs. PARAGUAY 5:00 PM
ATP - Miami, USA DJOKOVIC, N vs. TOMIC, B 5:00 PM
NBA MIAMI HEAT at MILWAUKEE BUCKS 5:30 PM
Argentina - LNB COMUNICACIONES at ATENAS CORDOBA 5:30 PM
Uruguay - LUB CLUB GOES at CLUB BIGUA DE VILLA BIARRITZ 5:45 PM
International Friendly GUATEMALA vs. COSTA RICA 6:00 PM
College Basketball Iona vs North Carolina 6:20 PM Smith Center
WTA - Miami, USA OSUIGWE, W vs. COLLINS, D 6:30 PM
College Basketball Central Florida vs Va Commonwealth 6:40 PM Verizon Wireless Arena
College Basketball Ohio State vs Iowa State 6:50 PM Hilton Coliseum
College Basketball Saint Louis vs Virginia Tech 6:57 PM Cassell Coliseum
International Friendly MEXICO vs. CHILE 7:00 PM
NHL San Jose Sharks vs Anaheim Ducks 7:08 PM Unknown
NBA BROOKLYN NETS at LOS ANGELES LAKERS 7:30 PM
Australia: FFA Cup, State Queensland KANGAROO POINT ROVERS vs. BRISBANE ATHLETIC FC 9:30 PM
Australia: NPL, South Australia CROYDON KINGS vs. METRO STARS 9:30 PM
Japan - Japan League 2 OMIYA ARDIJA vs. MITO HOLLYHOCK 10:00 PM
Japan - Japan League 2 YOKOHAMA FC vs. FC GIFU 10:00 PM
Japan - Japan League 2 VENTFORET KOFU vs. ZWEIGEN KANAZAWA 10:00 PM
Japan - Japan League 2 NIIGATA ALBIREX vs. AVISPA FUKUOKA 10:00 PM
Japan B.League AISIN SEAHORSES MIKAWA at SAN-EN NEOPHOENIX 10:05 PM
Japan B.League RYUKYU GOLDEN KINGS OKINAWA at SHIGA LAKE STARS 10:05 PM
South Korea: KBL GOYANG ORIONS at KCC EGIS 10:30 PM
Japan - Japan League 2 KASHIWA REYSOL vs. FAGIANO OKAYAMA 11:00 PM
Japan B.League AKITA NORTHERN HAPPINETS at CHIBA JETS 11:05 PM
Japan B.League DIAMOND DOLPHINS NAGOYA at ALVARK TOKYO 11:05 PM
Intl Clubs - Friendly ARARAT MOSCOW vs. FC ZENIT MOSCOW 11:30 PM
Saturday, March 23, 2019
China - League 2 HUNAN BILLOWS vs. CHENGDU BETTER CITY FC 12:30 AM
South Korea: WKBL YONGIN SAMSUNG LIFE BLUE MINX Women at CHEONGJU KB STARS Women 1:00 AM
Australia - NPL Queensland PENINSULA POWER FC vs. MAGPIES CRUSADERS UNITED 1:00 AM
Australia - NPL Queensland MORETON BAY UNITED FC vs. GOLD COAST KNIGHTS 1:00 AM
Australia - NPL Victoria DANDENONG THUNDER vs. BENTLEIGH GREENS SC 1:00 AM
Japan - Japan League 2 EHIME FC vs. V-VAREN NAGASAKI 1:00 AM
Australia - NPL Victoria KINGSTON CITY FC vs. ALTONA MAGIC 1:30 AM
Australia: NPL, South Australia ADELAIDE OLYMPIC vs. ADELAIDE BLUE EAGLES 1:30 AM
International, VTB United Youth League NIZHNIY NOVGOROD Youth at ENISEY KRASNOYARSK Youth 2:00 AM
Philippines, PBA Philippine Cup BARANGAY GINEBRA SAN MIGUEL at NLEX ROAD WARRIORS 2:00 AM
Australia - NPL Queensland EASTERN SUBURBS BRISBANE vs. BRISBANE STRIKERS 2:00 AM
Australia - NPL Queensland LIONS FC vs. BRISBANE ROAR FC YOUTH 2:00 AM
Romania - Liga 2 CS LUCEAFARUL ORADEA vs. CS AEROSTAR BACAU 2:00 AM
Romania - Liga 2 FC METALOGLOBUS BUCURESTI vs. FARUL CONSTANTA 2:00 AM
Romania - Liga 2 PANDURII TG JIU vs. ACS DACIA UNIREA BRAILA 2:00 AM
Romania - Liga 2 CS BALOTESTI vs. FC RIPENSIA TIMISOARA 2:00 AM
Serbia - Srpska Liga FK BASK BEOGRAD vs. FK GRAFICAR BEOGRAD 2:00 AM
Japan B.League LEVANGA HOKKAIDO at BRAVE THUNDERS KAWASAKI 2:05 AM
Japan B.League TOCHIGI BREX at YOKOHAMA B CORSAIRS 2:05 AM
Japan B.League SUN ROCKERS SHIBUYA at KYOTO HANNARIZU 2:05 AM
Japan B.League NIIGATA ALBIREX BB at OSAKA EVESSA 2:05 AM
Japan B.League TOYAMA GROUSES at RIZING FUKUOKA BB 2:05 AM
Hong Kong - Premier League KITCHEE SC vs. YUEN LONG FC 2:30 AM
Georgia: Superleague BC CACTUS TBILISI at BC DINAMO TBILISI 2:45 AM
Turkey - TBSL PINAR KARSIYAKA at SAKARYA BSB 3:00 AM
International, VTB United Youth League BK SAMARA Youth at ZENIT SAINT PETERSBURG Youth 4:00 AM
International, VTB United Youth League UNIKS KAZAN Youth at CSKA MOSCOW Youth 4:00 AM
International, VTB United Youth League PARMA PERM Youth at LOKOMOTIV KUBAN Youth 4:00 AM
Indonesia - IBL SATRIA MUDA BRITAMA JAKARTA at STAPAC JAKARTA 4:00 AM
Romania - Liga 2 ACS FC ACADEMICA CLINCENI vs. AFC UTA ARAD 4:00 AM
China - WCBA Women BAYI KYLINS at GUANGDONG XINTONGSHENG 4:30 AM
Poland: PLK WILKI MORSKIE SZCZECIN at POLPHARMA STAROGARD GDANSKI 4:40 AM
England - League One WALSALL FC vs. BARNSLEY FC 5:00 AM
Turkey - TBSL BESIKTAS JK at GALATASARAY SK 5:15 AM
England - National League CHESTERFIELD FC vs. SUTTON UNITED FC 5:30 AM
Germany - 3 Liga FC CARL ZEISS JENA vs. KREFELDER FC UERDINGEN 05 6:00 AM
Germany - 3 Liga TSV 1860 MUNICH vs. SV MEPPEN 1912 6:00 AM
Germany - 3 Liga SG SONNENHOF GROSSASPACH vs. FC WURZBURGER KICKERS 6:00 AM
Germany - 3 Liga SC PREUSSEN 06 MUNSTER vs. SPVGG UNTERHACHING 6:00 AM
Germany - 3 Liga HALLESCHER FC vs. SV WEHEN WIESBADEN 6:00 AM
Germany - 3 Liga KARLSRUHER SC vs. FC HANSA ROSTOCK 6:00 AM
Greece - Football League SPARTI vs. PAO AITTITOS SPATA FC 6:00 AM
Greece - Football League AO PLATANIAS vs. VOLOS NPS 6:00 AM
Greece - Football League IRODOTOS vs. TRIKALA 1963 6:00 AM
Greece - Football League AOK KERKYRA vs. ERGOTELIS 6:00 AM
Greece - Football League AIGINIAKOS FC vs. AOC-KISSAMIKOS 6:00 AM
College Basketball Maryland vs LSU 9:10 AM Pete Maravich Assembly Center
NHL Arizona Coyotes vs New Jersey Devils 10:08 AM Unknown
NHL New York Islanders vs Philadelphia Flyers 10:08 AM Unknown
College Basketball Wofford vs Kentucky 11:40 AM Rupp Arena
NHL Chicago Blackhawks vs Colorado Avalanche 12:08 PM Unknown
NHL Ottawa Senators vs Edmonton Oilers 1:08 PM Unknown
College Basketball Florida vs Michigan 2:15 PM Unknown
NBA BOSTON CELTICS at CHARLOTTE HORNETS 3:00 PM
College Basketball Murray State vs Florida State 3:10 PM Tallahassee-Leon County Civic Center
NBA MIAMI HEAT at WASHINGTON WIZARDS 4:00 PM
NHL Nashville Predators vs Winnipeg Jets 4:08 PM Unknown
NHL New York Rangers vs Toronto Maple Leafs 4:08 PM Unknown
NHL Buffalo Sabres vs Montreal Canadiens 4:08 PM Unknown
NHL Boston Bruins vs Florida Panthers 4:08 PM Unknown
NHL Minnesota Wild vs Carolina Hurricanes 4:08 PM Unknown
College Basketball Baylor vs Gonzaga 4:10 PM The Kennel In Martin Center
NBA PHILADELPHIA 76ERS at ATLANTA HAWKS 4:30 PM
NBA MINNESOTA TIMBERWOLVES at MEMPHIS GRIZZLIES 5:00 PM
NBA UTAH JAZZ at CHICAGO BULLS 5:00 PM
College Basketball Minnesota vs Michigan State 5:00 PM Unknown
NHL Tampa Bay Lightning vs St. Louis Blues 5:08 PM Unknown
NHL Pittsburgh Penguins vs Dallas Stars 5:08 PM Unknown
NBA DALLAS MAVERICKS at GOLDEN STATE WARRIORS 5:30 PM
College Basketball Villanova vs Purdue 6:00 PM Mackey Arena
College Basketball Auburn vs Kansas 6:45 PM Allen Field House
NBA DETROIT PISTONS at PORTLAND TRAIL BLAZERS 7:00 PM
NBA PHOENIX SUNS at SACRAMENTO KINGS 7:00 PM
NHL Calgary Flames vs Vancouver Canucks 7:08 PM Unknown
NHL Detroit Red Wings vs Vegas Golden Knights 7:08 PM Unknown
NHL Anaheim Ducks vs Los Angeles Kings 7:38 PM Unknown
Sunday, March 24, 2019
NBA LOS ANGELES CLIPPERS at NEW YORK KNICKS 9:00 AM
NHL Philadelphia Flyers vs Washington Capitals 9:38 AM Unknown
NHL Arizona Coyotes vs New York Islanders 12:08 PM Unknown
NBA CLEVELAND CAVALIERS at MILWAUKEE BUCKS 1:30 PM
NBA DENVER NUGGETS at INDIANA PACERS 2:00 PM
NBA CHARLOTTE HORNETS at TORONTO RAPTORS 3:00 PM
NBA HOUSTON ROCKETS at NEW ORLEANS PELICANS 4:00 PM
NHL Montreal Canadiens vs Carolina Hurricanes 4:08 PM Unknown
NBA SAN ANTONIO SPURS at BOSTON CELTICS 4:30 PM
NHL Colorado Avalanche vs Chicago Blackhawks 5:08 PM Unknown
NBA DETROIT PISTONS at GOLDEN STATE WARRIORS 5:30 PM
NBA SACRAMENTO KINGS at LOS ANGELES LAKERS 6:30 PM
NHL Columbus Blue Jackets vs Vancouver Canucks 7:08 PM Unknown
Back to Top